2dzien_babci_idziadka_16.jpg [600x851]

Plakat zapraszający na Dzeń Babci i Dziadka 2016

 

Spektaklem o perypetiach Czerwonego Kapturka podczas świąt Bożego Narodzenia oraz pokazem tańca nowoczesnego wleńskich Dolnośląskich Stokrotek uczciliśmy wspólnie święto Babci i Dziadka.


Z widowni sali widowiskowej OKSiT we Wleniu słychać było westchnienia wzruszenia, ale przede wszystkim radość i gromkie brawa. Był jeszcze zachwyt nad talentami dzieci i młodzieży oraz pracy, jaką wykonali nauczyciele, rodzice i wszyscy, którzy połączyli siły, byśmy w to popołudnie poczuli się wyjątkowo.


Spektakl " Zaczarowana Gwiazdka Czerwonego Kapturka" to bardzo interesujący organizacyjnie projekt MSW i Szkółka, czyli Filii Szkoły Podstawowej w Pilchowicach. Kilka tygodni wcześniej obejrzeliśmy premierę spektaklu i było dla nas jasne, że chcemy się tymi emocjami podzielić również z wleńskimi widzami. Scenariusz do spektaklu napisał a- specjalnie dla tej grupy- jedna z nauczycielek pilchowickiej szkoły - Małgorzata Wojciechowska, która była reżyserem widowiska, wcieliła się również w rolę narratora. Niezwykłą siłą tego spektaklu jest bardzo ciepła historia opowiedziana na scenie i tu- niespodzianka- nie tylko przez uczniów szkoły, ale także przez wszystkich nauczycieli oraz panie...kucharki. To doskonały przykład pracy środowiskowej, łączącej społeczność małej szkółki wokół wspólnych celów i emocji. W przygotowania włączyli się również rodzice przygotowując scenografię i wyjątkowe kostiumy dla aktorów. Pozostajemy pod wielkim wrażeniem przedsięwzięcia, zaangażowania i tak ciepłego w odbiorze spektaklu. Brawa były długie i gromkie. I my się do nich przyłączamy, czekając na kolejny spektakl, który szykuje się na wiosnę.


Drugą część prezentacji talentów dziecięcych wypełniły dynamiczne pokazy tańca nowoczesnego.


Właśnie w ten sposób zakończyliśmy projekt Dolnośląskich Stokrotek, którego koordynatorem była Agnieszka Marceluk- inspektor oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Wleń.


Młodsza grupa przygotowana została przez trenerkę Justynę Grochowską. Dzieciaki tryskały energią, a ich prezentacje były niezwykle dynamiczne i radosne. Maluchy wspierały tanecznie starsze koleżanki z gimnazjum - Sandra Spyrka i Angelika Ostańska.


Starszą grupę taneczną do finału przygotowała trenerka Paulina Rypuła. Było nie mniej dynamicznie, radośnie, energetycznie.


Projekt warsztatów tanecznych Dolnośląskie Stokrotki, realizowany na przełomie listopada i grudnia 2015roku,współfinansowany był z środków Województwa Dolnośląskiego i Gminy Wleń.


Prezentacje zakończyły się późnym popołudniem. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze babć, dziadków, rodziców, nauczycieli, sąsiadów.


Wszystkim bardzo dziękujemy za tyle wspaniałych talentów i emocji!

Fotorelacja - album OKSiT Wleń na facebooku - link poniżej

<< KLIKNIJ TUTAJ >> aby przejść do albumu

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu ul. Chopina 2 59-610 Wleń, tel. sekretariat 757136268, tel. biblioteka 757136887, oksit.wlen@gmail.com, dyrektor.oksit@gmail.com, biblioteka@wlen.pl, REGON: 230926446, NIP: 616-11-62-946, Bank Spółdzielczy Oddział Wleń: 56838410190000058920000001

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.