jarmark_wielkanocny_16.jpg [500x754]

Jarmark Wielkanocny 2016

 

Były baby, babeczki, kurki, kureczki, króliczki, mazurki, pisanki, wyklejanki, stroiki, palmy, koszyczki, rękodzieło, pyszne jadło i wspólne celebrowanie zbliżających się świąt wielkanocnych. Pogoda zupełnie nam nie sprzyjała. Było przenikliwie zimno, ale wspaniali wystawcy i wszyscy zaangażowani w organizację Jarmarku z wielką determinacją i uśmiechem na twarzy robili co mogli, by zadowolić odwiedzających wleński rynek. A wbrew aurze wleński rynek wypełniony był gwarem odwiedzających.


Oprócz tradycyjnych potraw i wyrobów wielkanocnych można było zakupić prace uczniów przedstawiające Wleń - przygotowane przez Zespół Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.


Dyrektor szkoły, pan Wiesław Gierczyk rozdawał mieszkańcom i gościom pyszne jabłka, które sam dostał w darze od producenta.


Po kilku edycjach Pchlego Targu organizowanych w Sali Widowiskowej OKSiT - stoiska dotarły na rynek.


Pan Stanisław Mrówka - sołtys wsi Strzyżowiec apelował o wsparcie dla pogorzelców wsi, którzy kilka dni temu tak bardzo ucierpieli.


Na scenie wystąpiły gimnazjalistki z wleńskiej szkoły pod kierunkiem Łukasza Markowskiego
młodsza grupa wleńskich Dolnośląskich Stokrotek- w pokazie tańca nowoczesnego - projekt prowadzony przez Justynę Grochowską.


Śpiewały również wokalistki z zespołów działających w OKSiT - Malinowy Śpiewniczek i TRIO Moment- prowadzone przez Annę Komstę.


Na zakończenie występów zaprezentowały zumbę gimnazjalistki.


Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, za wielkie zaangażowanie. To takie wspaniałe uczucie znaleźć się w w jednym miejscu wspólnie i cieszyć się nadchodzącymi świętami.
Szczególnie mocno dziękujemy:

  • całemu Zespołowi Szkół im. św. Jadwigi Śl we Wleniu - panu dyrektorowi, pracownikom, nauczycielom, uczniom, Samorządowi Uczniowskiemu i prężnie działającej Radzie Rodziców
  • sołectwu Strzyżowiec i Nielestno za pyszności na stoiskach
  • rękodzielnikom i wszystkim wystawcom
  • pracownikom urzędu - a szczególnie panu Krzysztofowi Jucha z ekipą za pomoc w transporcie sprzętu
  • Przemysławowi Zatylnemu za dokumentację zdjęciową


Akustyk - Tomasz Chmura / OKSiT
Prowadzenie i zdjęcia- Anna Komsta / OKSIT

Poniżej odnośniki do fotorelacji:

1. Album OKSiT Wleń na facebooku - link poniżej

<< KLIKNIJ TUTAJ >> aby przejść do albumu


2. Album Wleń - Lähn fotograficznie (Przemysław Zatylny) na facebooku - link poniżej

<< KLIKNIJ TUTAJ >> aby przejść do albumu

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu ul. Chopina 2 59-610 Wleń, tel. sekretariat 757136268, tel. biblioteka 757136887, oksit.wlen@gmail.com, dyrektor.oksit@gmail.com, biblioteka@wlen.pl, REGON: 230926446, NIP: 616-11-62-946, Bank Spółdzielczy Oddział Wleń: 56838410190000058920000001

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.