Poznajcie dyrektora OKSiT Wleń!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od 1 czerwca br. funkcję dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki pełni Daniel Antosik. Dyrektor został wyłoniony w drodze konkursu. Poniżej garść informacji o nowym dyrektorze wleńskiego ośrodka kultury.

Daniel Antosik. Rocznik 1973. Pochodzi ze Lwówka Śląskiego. Od dwóch dekad mieszka w Lubomierzu. Z wykształcenia fotochemik i politolog. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od blisko 30 lat jest fotografującym dziennikarzem, związany z tygodnikiem regionalnym Nowiny Jeleniogórskie. Od 2013 roku zastępca redaktora naczelnego NJ i wiceprezes zarządu Nowiny Jeleniogórskie Sp. z o.o. (wydawcy tygodnika oraz portalu internetowego www.nj24.pl) oraz prezes zarządu Fundacji Nowin Jeleniogórskich. Członek Kapituły Srebrnych Kluczyków – dorocznych nagród kulturalnych Nowin Jeleniogórskich i Kapituły Człowieka Roku NJ.

Autor niezliczonych publikacji, fotografii i tekstów drukowanych w wielu tytułach krajowych. Laureat nagrody honorowej Obywatel Reporter Fundacji im. S. Batorego. Autor co najmniej kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Najważniejsze z nich to "Kilka krótkich opowieści", "Tu i ówdziej", "Czas Lubomierza", "10 x Lubomierz", "Mój portret", "Kilka chwil codzienności", "Muzyczna konstelacja". Organizator i uczestniki licznych wystaw zbiorowych, prezentowanych od 1996 r. w kraju i za granicą. Autor akcji twórczych, m.in. "Z twarzą w Europie, czyli nasz wspólny portret". "Teraz - dowód współistnienia, "Obrazki stąd", oraz kilku pomysłów scenograficznych i wydawnictw albumowych.

Ponad ćwierć wieku prowadzi dobroczynne aukcje mikołajkowe obrazów znanego malarza Dariusza Milińskiego i dokumentuje życie społeczno-kulturalne regionu.

Animator kultury. Twórca niezwykłej, cenionej środowisku społecznym Galerii Za Miedzą, założonej w zrujnowanych wnętrzach,dawnego, zabytkowego kościoła ewangelickiego w Lubomierzu. M.in. za realizację idei i prowadzenie Galerii Za Miedzą uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Odznakami Zasłużony Działacz Kultury oraz Za opiekę nad zabytkami. Program "prywatnej instytucji kultury" z związanej z rewitalizacją dawnej świątyni, na który składały się niezliczone wystawy, koncerty, spektakle, pokazy filmowe, spotkania z artystami, realizowany był nieprzerwanie przez 14 lat.

Pomysłodawca, organizator i szef specjalnego, cieszącego się wielkim uznaniem środowiska kulturalnego i publiczności, unikatowego programu festiwalowego Ołtarz Kina, realizowanego w Galerii Za Miedzą przez w latach 2005 – 2013, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, którego był dyrektorem artystycznym. W ramach programu realizowane były cyklicznie wystawy fotograficzne, recitale aktorskie, spektakle teatralne, spotkania autorskie z twórcami kina (reżyserami, aktorami, scenarzystami, fotografami, literatami) koncert jazzowe i symfoniczne muzyki filmowej, specjalne pokazy filmowe, Konkursy Śmiesznego Kina Niezależnego "Zawleczka", Konkurs Rysunku Satyrycznego Uśmiech Ekranu, Słodkie Bitwy o Miedzę.

Prowadził międzynarodowe warsztaty twórcze dla młodzieży w kraju i za granicą oraz zajęcia z dziennikarstwa w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej. Był członkiem Rady Społecznej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Miłośników Filmów Komediowych Sami Swoi w Lubomierzu.

Juror konkursów plastycznych dla amatorów i profesjonalistów oraz konkursów filmowych organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM-ZBLIŻENIA w Jeleniej Górze, OKFA w Koninie, GRAND OFF - Najlepsze Krótkie Filmu Świata w Warszawie oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych i programu "Ołtarz Kina" w Lubomierzu. Uhonorowany Złotym Medalem Światowej Unii Filmu UNICA.

Opublikowano: 04 czerwca 2020 21:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 185

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu ul. Chopina 2 59-610 Wleń, tel. sekretariat 757136268, tel. biblioteka 757136887, oksit.wlen@gmail.com, dyrektor.oksit@gmail.com, biblioteka@wlen.pl, REGON: 230926446, NIP: 616-11-62-946, Bank Spółdzielczy Oddział Wleń: 56838410190000058920000001

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.