Nocne zwiedzanie Zamku Lenno z gawędą przy ognisku

 (link otworzy duże zdjęcie)

Już w najbliższy piątek, 28 sierpnia 2020,  Nocne zwiedzanie Zamku Lenno  z gawędą przy ognisku. Start o godz. 19.30 przy ratuszu we Wleniu. Gorąco zapraszamy do udziału w niecodziennej wycieczce krajoznawczej z przewodnikiem. Sięgnijcie po skarby dostępne na wyciągnięcie ręki!  Dla mieszkańców gminy Wleń udział jest bezpłatny!


Górujący nad Wleniem Zamek Lenno to nie tylko cenny zabytek architektury, ale przede wszystkim pasjonująca historia niezwykłego miejsca, którą teraz, po odrestaurowaniu ruin dawnej warowni, możemy odkrywać na nowo. Obfitujące w skarby natury i kultury miejsce przyciąga mnóstwo gości  z odległych stron. Tymczasem wśród mieszkańców okolicy wciąż jest wiele osób, które nie wiedzą, jak cenny skarb mają na wyciągnięcie ręki i nie czerpią z tego wyjątkowego bogactwa regionu.

Podczas nastrojowej wyprawy po zmroku, w odkrywaniu  tajemnic Doliny Bobru pomogą przewodnicy, którzy zadbają o szczególną atmosferę spotkania. Dodatkową atrakcją będzie ognisko rozpalone w murach warowni, przy których wysłuchać będzie można opowieści o przeszłości  tego miejsca oraz... upiec kiełbaskę. Prowiant na ognisko uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Uczestnicy wycieczki pamiętać muszą o odpowiednim ubiorze (dostosowanym do pogody i pory dnia) oraz zabraniu ze sobą latarki, która zapewne przyda się podczas wędrówki po zmroku. Podczas wyprawy należy stosować się do aktualnych obostrzeń i zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią COVID-19, dostępnych na stronie internetowej gis.gov.pl

Dla mieszkańców gminy Wleń udział w wycieczce jest bezpłatny. Opłaty od pozostałych uczestników wynoszą 20 zł, 30 zł.


Uczestnicy zwiedzania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana.

Więcej informacji na stronie internetowej: zameklenno.pl.


Opublikowano: 25 sierpnia 2020 10:58

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Skarby na wyciągnięcie ręki czyli zwiedzanie Zamku Lenno z gawędą przy ognisku - plakat pdf [1.75 MB]

Wyświetleń: 116

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu ul. Chopina 2 59-610 Wleń, tel. sekretariat 75/7136268, tel. biblioteka 75/7136887, e-mail: oksit@wlen.pl, biblioteka@wlen.pl, REGON: 230926446, NIP: 616-11-62-946, Bank Spółdzielczy Oddział Wleń: 56838410190000058920000001

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.