Nowości w bibliotece

belka_logo_ksiazki.png

Gdyby nie ograniczenia działalności OKSiT we Wleniu i  czasowy zakaz udostępniania zbiorów bibliotecznych,  wynikające z decyzji rządu RP spowodowanej trwającym stanem epidemii, już dziś zachęcalibyśmy miłośników literatury do choćby natychmiastowej wizyty w wypożyczalni, gdzie na Czytelników czekają nowości wydawnicze zakupione do naszego księgozbioru.

Właśnie finalizujemy bowiem tegoroczne zakupy książek w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego  ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Biblioteka publiczna we Wleniu w roku 2020 wzbogaciła się o ponad 400 nowych tytułów, zakupionych za około 11 tys. zł. Połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nieco ponad 200 nowych książek trafi do wypożyczalni we Wleniu, a blisko 100 do filii biblioteki w Pilchowicach i Bystrzycy.  

Pozyskane z programu ministerialnego środki pozwoliły na wzbogacenie naszej oferty o atrakcyjne i poszukiwane przez Czytelników nowości wydawnicze. Wśród naszych propozycji znajdziecie m.in. reportaże, kryminały, thrillery, romanse czy powieści obyczajowe.  
Ponieważ realizacja programu rozłożona jest w czasie w czasie,  niewielka część  najwcześniej zakupionych książek trafiła już do wypożyczalni.  Pozostałe (ponad 300 tytułów) w ubiegłym tygodniu przyjechały do Wlenia i właśnie są katalogowane.

Naszym czytelnikom  na stronie internetowej oksit.wlen.pl cyklicznie prezentować  będziemy wybrane tytuły z  bogatego zestawu nowości - dla pobudzenia „apetytu”.  Także po to, by można było zaplanować sobie, po jakie pozycje sięgnąć, gdy tylko zakupione książki wprowadzone zostaną do obrotu i będzie można udostępniać je Czytelnikom, co – mamy nadzieję – nastąpi już wkrótce.  Póki co  pracujemy nad możliwie najszybszym włączeniem zakupionych tytułów do naszego księgozbioru, by można je było wypożyczać już w chwili ponownego otwarcia bibliotek,  aktualnie zamkniętych z powodu panującego stanu epidemii.

Opublikowano: 09 listopada 2020 20:48

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 104

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu ul. Chopina 2 59-610 Wleń, tel. sekretariat 75/7136268, tel. biblioteka 75/7136887, ePUAP: /oksitwlen/skrytkaESP, e-mail: oksit@wlen.pl, biblioteka@wlen.pl, REGON: 230926446, NIP: 616-11-62-946, Bank Spółdzielczy Oddział Wleń: 56838410190000058920000001

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.